Letní soutěž

Chytré nápady pro #KlimaNaDoma

Hledáme obydlí, kde chytré nápady pomáhají přežít vedro, sucho, nepřízeň živlů, ale také šetří energii. Nápady, které jsou užitečné nejen obyvatelům domů samotných, ale také významně proměňují veřejný prostor. Tato změna je potřebná pro zachování kvality života v době změny klimatu.

Mobirise
free site templates

Objevte - vymyslete - vyzkoušejte - sdílejte

Staňte se prospektorem, proveďte alespoň 5 měření a posílejte nám on-line tipy a nápady, jak chránit obydlí a jeho okolí před vedrem, suchem, nepřízní živlů. Chytré zastínění budov, zadržování dešťové vody, ochlazování, využití zeleně na domech a další profesionální i hobby řešení – to vše nás zajímá.
Objevitelé či autoři nejzajímavějších nápadů mohou získat zajímavé ceny!

Prozkoumejte okolí

Spousta budov je proti slunci nebo jiným živlům chráněna. Stačí se jen podívat po okolí. Sdílejte jednu fotku s krátkým popisem a "jste ve hře". Zajímavý nápad může pocházet jak vašeho bezprostředního okolí tak i z ciziny.
Prohlédněte si příklady

Sdílejte svůj nápad

Chráníte své obydlí před vedrem, suchem nebo nepřízní živlů? Nemusí jít o profesionální řešení - i jednoduché nápady vytvořené na koleně mohou být užitečné spoustě lidí. Podělte se o něj s ostatními.

Prohlédněte si příklady

Vyfoťte, popište, pošlete

Ať už je nápad pro obydlí váš nebo jste jej někde viděli, vyfoťte ho, krátce popište a pošlete. Použijte Instagram, Facebook, Twitter nebo i obyčejný e-mail.


Jak posílat (pravidla soutěže)

Vyhrajte atraktivní cenu

Autoři či objevitelé nejzajímavějších nápadů získají atraktivní ceny, které jim pomohou sledovat vnější i vnitřní prostředí jejich obydlí.Co můžete vyhrát

Své objevy a nápady sdílejte jakkoliv

Mobirise

Nahrajte fotku na Instagram

Přidejte hashtag #klimanadoma. Abychom fotku viděli, dejte follow instagramovému profilu AK

Mobirise

Nahrajte fotku na facebook

Přidejte hashtag #klimanadoma. Abychom fotku viděli, dejte LIKE facebookovému profilu AK

Mobirise

Pošlete e-mailem

Pokud nemáte nebo nechcete použít sociální sítě, pošlete fotku e-mailem na info@koniklec.cz.

Jak posílat (pravidla soutěže)

Soutěž Chytré nápady pro #KlimaNaDoma pořádá Agentura Koniklec, o. p. s., IČ 45768170 se sídlem Chelčického 1130/12, Praha 3. 

Soutěž Chytré nápady pro #KlimaNaDoma probíhá od 15. července 2019 do 30. září 2019 do 23:59:59 hodin. 

Najděte ve svém okolí budovu, která se na první pohled snaží vypořádat se změnami klimatu. 

Budovu vyfoťte a připište, kde se přesně nachází (GPS nebo ulice), zda jde o obytnou nebo průmyslovou budovu, pokud se to dá zjistit, komu patří, zda je přístupná a podobně. Můžete přidat i další info podle vašeho uvážení. Do soutěže můžete zaslat libovolné množství snímků. Neposílejte prosím snímky stažené z internetu. Takové si umíme najít sami :-).  

Fotku buď nasdílejte na sociálních sítích Facebook nebo Instagram s hashtagem #KlimaNaDoma. Abychom o vás věděli, dejte buď like na našem facebookovém profilu nebo follow na Instagramu.

Pokud nepoužíváte sociální sítě, pošlete fotku s popisem na e-mailovou adresu info@koniklec.cz.

Chcete-li být zařazeni do soutěže o ceny, zaregistrujte se jako prospektor mikroadaptace.cz a proveďte měření alespoň za 5 dní.

Vyhodnocení soutěžních příspěvků a konečné rozhodnutí o vítězných příspěvcích rozhoduje výhradně pořadatel.

Výhry v soutěži jsou určeny prospektorům mikroadaptace.cz a nejsou právně vymahatelné. Ceny není možné vyměnit za hotovost. 

Výhry je možné převzít osobně v sídle pořadatele, případně mohou být zaslány poštou.

Při zasílání poštou nenese pořadatel odpovědnost za případné poškození ceny při přepravě.

Účastník soutěže bere na vědomí, že jeho osobní údaje (jméno, e-mail a v případě zasílání poštou také adresa) budou zpracovávány v souladu s pravidly pro zpracování osobních údajů v Agentuře Koniklec, o. p. s.. 

Zasláním soutěžního příspěvku dává účastník pořadateli souhlas s využitím zaslaného snímku (snímků) pro účely propagace a zveřejnění příspěvku na internetových stránkách a profilech na sociálních sítích pořadatele.

Pořadatel soutěže nenese žádnou odpovědnost za porušení autorských práv účastníky soutěže. Opatření prezentovaná v soutěžních příspěvcích nejsou při zveřejnění prověřena a nelze je považovat za doporučení. Pořadatel nenese odpovědnost za důsledky jejich napodobování.

Vyobrazení cen je ilustrační. Pořadatel si vyhrazuje práco konkrétní model nahradit jiným podobné hodnoty, dle aktuální nabídky na trhu.

Napište nám na adresu info@koniklec.cz. Využít můžete i soukromou zprávu na našem facebookovém profilu. Odpovíme zpravidla ještě týž den. 

Jak omezovat vliv změny klimatu na budovy

Malá galerie příkladů. Hledejte další!

Co můžete vyhrát v naší soutěži

Mobirise

Domácí meteostanice

Meteostanice měří ve vnitřním i vnějším prostředí teplotu a vlhkost vzduchu, dále měří atmosférický tlak. Stanice příjmá rádiový signál a zobrazí i jednoduchou předpověď počasí.

Mobirise

Vnější a vnitřní teploměr

Teploměr měří vnitřní a vnější teplotu. Umí zaznamenat minimální a maximální naměřené hodnoty v intervalu 24 hodin, což může být užitečné třeba pro optimalizaci nastavení vytápění v domácnosti.

Mobirise

Povrchový teploměr

Infračervený bezdotykový teploměr umožňuje rychle a velmi přesně měřit teplotu povrchů. S jeho pomocí tak snadno odhalíte chladné části zdí, tepelné mosty a další nedokonalosti v konstrukci domu. 

Čas do konce soutěže se blíží

soutěž končí za

Webová stránka je součástí projektů Agentury Koniklec, o. p. s. Adaptace domů  a Poraďme se o mikroadaptacích

Projekt podpořilo dotací Ministerstvo životního prostředí. Obsah projektu nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Projekt podpořilo Hlavní město Praha

© Copyright 2019 Agentura Koniklec, o. p. s.